مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن انتقاد به حواشی ایجادشده در جریان پنجمین جشنواره ملی فرهنگ اقوام گفت: هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری این جشنواره از این اداره‌کل اخذ نشده‌است.

به گزارش میرملاس‌خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، منصور احمدی ضمن انتقاد از حواشی به‌وجود آمده در جریان برگزاری پنجمین جشنواره ملی فرهنگ اقوام  که از چند روز گذشته در باغ گلستان خرم‌آّباد در حال برگزاری است، اظهار داشت: این حواشی به‌هیچ عنوان در شان مردم فهیم و فرهنگمدار لرستان و خرم‌آباد نبوده و ناشی از عدم رايت و کم‌توجهی برگزارکنندگان بوده است.

وی افزود: تعاملات فرهنگی در بین اقوام ایرانی یک ضرورت است، اما برای گام‌نهادن در این مسیر نیازمند مطالعه، تحقیق و پژوهش و برنامه‌ریزی دقیق هستیم تا خدای ناکرده در جریان اجرا شاهد زیر سؤال رفتن شأن هیچ‌یک از اقوام و اقشار ملت ولایتمدار و متدین ایران نباشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به تدوین برش استانی سند مهندسی فرهنگی کشور در شورای فرهنگ عمومی این استان، عنوان کرد: در قالب این سند تمامی شاخص‌های فرهنگی لرستان شناسایی و احصاء و در قالب برنامه‌های اجرایی تدوین شده‌است تا به تقویت زیرساخت‌های فرهنگ عمومی‌ این استان منجر شود.

وی بیان کرد: در راستای برگزاری بخش‌های مختلف جشنواره اقوام هیچ‌گونه مجوزی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اخذ نشده‌است که جای تعجب دارد و مسببین باید پاسخگوی خدشه‌دارشدن ساحت فرهنگی مردم این استان باشند.