رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به تقویت مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر گفت: مراکز ماده ۱۶ در صورت نیاز در شهرستان‌های این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میرملاس‌خبر، محمد رزم شامگاه یکشنبه در حاشیه جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اعضای کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان، اعضا و کارشناسان برگزار شد که مصوبات خوبی را با تبادل و اظهارنظر بسیار مفید به تصویب رساندند.

وی بر مبارزه جدی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگهداری موادمخدر و قاچاقچیان تأکید کرد و افزود: بنا بر تصمیمات گرفته‌ شده مقرر شد از مجازات‌های تکمیلی چون حبس و یا تبعید برای این افراد استفاده شود.

رئیس‌ کل دادگستری لرستان با اشاره به تقویت مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر موضوع ماده ۱۶ عنوان کرد: چنانچه نیاز به ایجاد مراکز ماده ۱۶ در مرکز این استان و دیگر شهرستان‌ها شود، نسبت به ایجاد این مراکز اقدام می‌شود.

وی بیان کرد: باید صیانت، مراقبت و تقویت معتادان پس از خروج از مراکز نگهداری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در لرستان انجام شود.

رزم با بیان اینکه در جلسه امروز همچنین بر ضبط اموال قاچاقچیان تأکید شد گفت: در جامعه نیاز به فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاه سازی  در زمینه قاچاق مواد مخدر توسط دستگاه‌های فرهنگی یک ضرورت محسوب می‌شود.